Zázrivá vám ponúka rozsiahle možnosti ako tráviť čas a zároveň spoznať okolie. Ak ste milovníkmi turistiky, lyžovačiek alebo sa chcete oboznámiť s kultúrou tejto svojráznej obce, vyberte si toto miesto váš ďalší turistický cieľ.

Turistika a cykloturistika

Priamo z obce je možné sa napojiť na niekoľko turistických trás, ktoré vám odhalia krásy tejto lokality. Za návštevu určite stojí aj neďaleká Terchová, ktorá sa môže pýšiť Jánošíkovými dierami, rozhľadňou a ďalšími možnosťami na turistiku. Zo Zázrivej sa môžete vydať i na niekoľko cyklotrás. Spoznávanie Malej Fatry vám odporúčame počas celého roka - neváhajte tu preto prísť v letnom i zimnom období.

View the embedded image gallery online at:
https://www.chaluparaj.sk/spoznajte-kraj#sigProId2607b993fd

Lyžovačka a ďalšie aktivity

V blízkosti obce sa nachádzajú strediská SKI Gavurky, SKI Vrátna, Šport centrum Malá Lúčivná a SKI Kubínska Hoľa. Obľúbenými akvitami sú aj jazda na koňoch alebo lezenie po lezeckej stene. V blízkej Terchovej si môžete vyskúšať svoje fyzické zručnosti v lanovom parku.

View the embedded image gallery online at:
https://www.chaluparaj.sk/spoznajte-kraj#sigProIdfbda1897c6

Zázrivá a jej kultúra

V zázrivských osadách nájdete viaceré zvonice, ľudovú kultúru a dokonca aj tradičné salašníctvo. Ich návštevou sa bližšie oboznámite so životom v tejto svojráznej obci. Ak máte chuť navštíviť kultúrne podujatia, zavítajte do Terchovej v lete, kedy sa konajú Jánošíkové dni a Cyrilometodské dni. V samotnej Zázrivej sa každoročne konajú Zázrivské dni, ktoré ponúkajú pestrý program a môžete si na nich pozrieť ukážky práce lokálnych remeselníkov.

View the embedded image gallery online at:
https://www.chaluparaj.sk/spoznajte-kraj#sigProId887a049b29

Zázrivá je unikátna. Príďte sa o tom presvedčiť na vlastné oči.